Bal karnawałowy

W sobotę dnia 22 lutego 2020 r. po raz pierwszy na terenie naszej gminy odbył się Bal karnawałowy bezalkoholowy. Organizatorami imprezy byli: Parafia Św. Trójcy oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Latowiczu. Bawiło się ponad osiemdziesiąt osób, udowadniając, że do dobrej zabawy napoje alkoholowe nie są potrzebne.

Przed balem odbyła się Msza Święta sprawowana przez ks. proboszcza Bogusława Wnuka, podczas której zgromadzeni modlili się o trzeźwość narodu. Po Mszy Świętej każdy udał się w kierunku Sali Weselnej w Latowiczu, gdzie odbywał się bal. Na początku Ks. Bogusław Wnuk powitał gości dziękując za przybycie, przestawił wodzirejów i odmówił modlitwę przed posiłkiem. Imprezę prowadziło dwóch wodzirejów: Paweł i Grzegorz, którzy świetnie potrafili zabawić gości i wyciągnąć wszystkich na parkiet. Zabawa na parkiecie rozpoczęła się od Poloneza, następnie tańczyliśmy walca, taniec góralski, taniec belgijski, „Kukułeczkę”, „W moim ogródeczku”, taniec ze świecą i wiele innych, dzięki którym każdy z każdym miał okazję się zapoznać. Zabawa trwała do białego rana.

Z informacji od uczestników wiemy, że doskonale się bawili, wodzireje byli super, a jedzenie przepyszne. Na twarzach gości pojawiały się uśmiechy. Pozostały miłe wspomnienia.

Składamy gorące podziękowania ks. Bogusławowi Wnuk za inicjatywę organizacji balu i zaangażowanie w współtworzeniu tej zabawy.

Był to pierwszy taki bal organizowany w naszej gminie i parafii. Czy ostatni? Mamy nadzieję, że nie. Czekamy na sygnały od Was.

Jolanta Muracka i pracownicy GOPS Latowicz